Kasy fiskalne online

Zgodnie z zaproponowanym harmonogramem Ministerstwa Finansów od 1 stycznia 2019r. niektórzy przedsiębiorcy będą musieli wymienić swoje kasy fiskalne na nowe.
Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży z zastosowaniem kas fiskalnych online obejmie:

  • od 1 stycznia 2019 r. podatników świadczących usługi wulkanizacyjne, motoryzacyjne oraz sprzedaż paliw (benzyna, olej napędowy, gaz),
  • od 1 lipca 2019 r. podatników świadczących usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania i stacjonarne placówki gastronomiczne,
  • od 1 stycznia 2020 r. podatników świadczących usługi prawnicze, kosmetologiczne, kosmetyczne, fryzjerskie, budowlane, fitness oraz opiekę medyczną świadczoną przez lekarzy dentystów i lekarzy.

W dalszym ciągu koszt wymiany kas fiskalnych będzie refundowany.

Wymieniając kasę będziesz mógł odliczyć od VAT nawet 90% kwoty zakupu nowej kasy jednak nie więcej niż 700 zł.
Nadmienić należy, że obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na kasach fiskalnych dotyczy tylko przedsiębiorców, których obrót w transakcjach na rzecz osób fizycznych oraz rolników ryczałtowych przekroczył w danym roku podatkowym kwotę 20 000 zł.
Dodatkowo Ministerstwo podało również listę prowadzonych działalności, dla których przedsiębiorca musi zastosować kasę fiskalną już od pierwszej transakcji.
Dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają sprzedaż na rzecz osób fizycznych
nie prowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych w trakcie roku limit ten wyliczany jest proporcjonalnie.

Nie jesteś pewny czy powinieneś mieć kasę fiskalną lub czy musisz ją wymienić?

Skorzystaj z poradnika Ministerstwa Finansów. Wejdź na stronę biznes.gov.pl/… i odpowiedz na pytania w ankiecie. Po przejściu przez kilka prostych etapów otrzymasz odpowiedź. Zajmie Ci to mniej niż 15 minut.